Loading

Jak pokonać nieśmiałość ?

Żyjemy w czasach gdzie zarówno kobiety, jak i mężczyźni są zupełnie inaczej przedstawiani we współczesnych mediach niż ma to miejsce w rzeczywistości. Kobieta w środkach masowego przekazu jest przedstawiana jako seksbomba, a facet musi być samcem alfa niczym James Bond. Świetnie wyrzeźbiony gość który, radzi sobie w trudnych sytuacjach jest pewny siebie i ma cechy przywódcze to dzisiejszy wzór, którym karmią na media. Trudno więc się dziwić, że spora część męskiej populacji ma problem z pewnością siebie i stają się nieśmiali.

Jak pokonać nieśmiałość

Zazwyczaj przyczyną tego stanu rzeczy jest sprzeczny obraz tego, co masz mediach a tego, co wynosisz z domu i swojego otoczenia. Pamiętasz, jak wszyscy mówili, ci jak masz się zachowywać, co masz mówić? Czy miałeś wrażenie, że jeżeli się zachowasz po swojemu – to ich zawiedziesz? Często słyszę od swoich kursantów, że kobieta która, całuje się z nowo poznanym gościem w klubie jest szmatą i z taką związku nie można zbudować. Jest to efekt twoich przekonań, które tłukłeś sobie przez lata do głowy, dlatego zracjonalizowałeś swój punkt widzenia tak, aby nie wykonać żadnego działania. W rzeczywistości poczułeś lęk przed ośmieszeniem, co ogranicza twoje kontakty z kobietami. Boisz się zlewki.

Jak pokonać nieśmiałość ?

I pewnie zastanawiasz, się co możesz zrobić, aby to zmienić? Na początku ustalmy jedną rzecz. Masz prawo czuć się nie komfortowo i nie ma w tym nic złego. Po prostu powiedz, jestem nieśmiały, pozbędziesz się w ten sposób od presji bycia najlepszym za wszelką cenę, pamiętaj jednak o tym, by się nad sobą nie użalać, bo obniżysz swoją atrakcyjność. Zasadniczo uważam, że normalna kobieta bardziej doceni to, że starasz się wyjść poza strefę własnego komfortu. Najfajniejsze jest w tym wszystkim, że z każdą następną rozmową będziesz się czuł coraz lepiej, bo będziesz zbierał cenne doświadczenie.

Pamiętaj też, że nieśmiałość łączy się z niską samooceną i wiąże się z twoim nieuzasadnionym przekonaniem, że o wartości człowieka świadczy to, jaki posiada majątek, jak jest postrzegany w grupie czy że ktoś jest przystojny. Każdy ma swoje mocne i słabe strony. Jeśli jesteś skryty to pewnie nadajesz znaczenie swoim słabym stronom, a nie doceniasz swoich mocnych stron.

I jeszcze jedno – nieśmiałość to nie koniec świata. Najlepszą metodą jest praca małymi krokami. Jeżeli masz, problem z otworzeniem dziewczyny to na początku wystarczy, że będziesz mówił „Cześć”. Gdy oswoisz, się z podejściami zacznij rozmawiać. Jak już nauczysz, się rozmawiać zacznij flirtować. Metodą małych kroków zaczniesz zbliżać się do swojego celu. Postępując, w ten sposób zaczniesz wzmacniać swoją samoocenę.

Mam nadzieje że już wiesz jak pokonać nieśmiałość.

Pozdrawiam
WINg

Zobacz też

Jak zacząć uwodzić ?